Kontakt kulturskolans personal

Om du vill komma i kontakt med Kulturskolan om du har frågor eller idéer kan du kontakta oss på 0920-45 30 00 eller

Kulturskolechef och verksamhetsstöd

Maria Bergenudd, chef Kulturskolan

maria.bergenudd@skol.lulea.se


Åsa Gustafsson, ledningsstöd, webmaster, systemadministratör Speedadmin

asa.gustafsson@skol.lulea.se


Anette Lidström, kostym och scenografi

anette.lidstrom@skol.lulea.se


Joakim Hellgren, Skapande Skolasamordnare, lektor i musik

joakim.hellgren@skol.lulea.se


Gösta Gustafsson, PUST, samordnare arrangemang

gosta.gustafsson@skol.lulea.se


Sam Brismo, elevrådssamordnare och VFU-samordnare estetiska ämnen

sam.brismo@skol.lulea.se


Dag Lindberg, scenkonstansvarig

dag.lindberg@skol.lulea.se

Kontaktpersoner för våra ämnen

Bild

Dans

Drama

Hållbarhet

Musik

Det finns en skolansvarig på varje skola. De skolansvariga är också musiklärare.

Media

Förskolan

Annika Lomgren, skolansvarig förskolan

annika.lomgren@skol.lulea.se

Grundsärskolan och gymnasiesärskolan

Anne Bredefeldt, skolansvarig Grundsärskolan och Gymnasiesärskolan

anne.bredefeldt@skol.lulea.se

Gymnasieskolan

Åsa Gustafsson, skolansvarig gymnasiet

asa.gustafsson@skol.lulea.se

Grundskolan skolansvariga

Alviksskolan

Antnässkolan

Avanskolan

Benzeliusskolan

Bergskolan

Björkskataskolan

Boskataskolan

Ersnässkolan

Furuparkskolan

Hedskolan

Hertsöskolan

Innovitaskolan

Klöverträskskolan

Kråkbergsskolan

Mandaskolan

Mariebergsskolan

Montessoriskolan

Måttsundsskolan

Nya Läroverket Bergnäset

Nya Läroverket Bergviken

Nya Läroverket Svartöstaden

Ormbergsskolan

Persöskolan

Porsöskolan

Residensskolan

Rutviksskolan

Råneskolan

Stadsöskolan

Sunderbyskolan

Svedjeskolan

Tallkronanskolan

Tunaskolan

Tunaskolan - Borgmästarskolan

Ängskolan

Öhemskolan

Örnässkolan

Östra skolan

Senast publicerad: 2021-11-14Senast uppdaterad: 2021-11-14
Dela denna sida: